معرفی دزدگیر اماکن و کاربردهای آن

AlarmSystem,دزدگیر اماکن

اهمیت استفاده از دزدگیر اماکن

متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم توجه به ایمن سازی اماکن شاهد افزایش سرقت در جامعه می باشیم . استفاده از سیستم های ضد سرقت ( دزدگیر اماکن ) در مراکز صنعتی ، مسکونی ، تجاری و ... باعث جلوگیری از وقوع سرقت شده و استفاده از آن آسودگی خاطر و آرامش ذهنی و روانی فراوانی را به همراه خواهد داشت .
دزدگیر اماکن مکمل سیستم دوربین مداربسته می باشد . دوربین مداربسته وظیفه نظارت و ثبت وقایع را بر عهده دارد و دزدگیر اماکن وظیفه ی اعلام خطر به اپراتور در هنگام سرقت یا آتش سوزی را بر عهده دارد .قابلیت ها و ویژگی های دزدگیر اماکن

. دارای سنسورهای مختلف برای ورودی ها و قسمت های مختلف
. اعلام وضعیت خطر از طریق آژیر ، تماس تلفنی و پیامک به تلفن های متعدد
. امکان فعال و غیر فعال کردن دستگاه از طریق پیامک
. امکان اتصال سنسورهای حرکتی ، دود ، حریق و ضربه به دستگاه
. امکان کار با باطری در زمان قطع برقانواع سنسور در دزدگیر اماکن

سنسور مگنت

از مغناطیس سرچشمه می گیرد ، خاصیت آهنربایی دارد. هنگامی که بخواهیم این سنسور را نصب نماییم باید ابتدا مکان را مشخص کنیم. مگنت از دو قسمت پلاتین و آهنربا ساخته شده است که به جهت باز و بسته شدن درب را اعلام میکند ، این سنسور روی درب و پنجره نصب می شود ، هنگامی که درب یا پنجره بسته است خروجی آن normal close (N.C) و هنگامی که باز می شوند normal open (N.O) می شوند ، قسمت پلاتین به چهار چوب ثابت و قسمت مگنت به فک متحرک درب یا پنجره نصب می شوند.

سنسور شوک یا لرزشی

این سنسور به لرزش حساس است و به صورت مکانیکی و الکترونیکی وجود دارد ، آنهایی که مکانیکی هستند توسط لرزش فنری که درون آن سنسور موجود است تحریک می شود و آن هایی که که الکترونیکی هستند توسط قطعه الکترونیکی که لرزش را حس میکند ، این سنسور روی دیوارها و پنجره ها نصب می گردد. این سنسور دارای 4 ترمینال می باشد که دوتای آن جهت تغذیه (مثبت و منفی) و دوتای دیگر جهت تحریک توسط حساسیت می باشند.

سنسور چشمی

این سنسور به تشخیص حرکت حساس می باشد ، یعنی اگر شخصی جلوی این سنسور چشمی حرکتی نداشته باشد ، در خروجی آن normal close و اگر حرکتی وجود داشته باشد normal open می شود. این سنسور بر اثر امواج مادون قرمز (پیرو الکتریک) کار میکند، و نور های امواج مادون قرمز ساطع شده را در محیط دریافت می کند. هر جسم دما داری که در حرکت باشد از خود امواج مادون قرمز ساطع می کند. ترمینال های سنسور چشمی : مثبت ، منفی جهت تغذیه چشم و آلارم می باشند.
انواع سنسورهای چشمی :
1. سنسور چشمی فضای داخلی
2. سنسور چشمی فضای خارجی
3. سنسور چشمی خطی فضای باز

سنسور دود

در وسط آشپزخانه و یا مکانی که احتمال آتش سوزی را دارد نصب می شود و به غلظت دود حساس است و سقفی بوده و در وسط مکان نصب می شود. این سنسور دارای 4 ترمینال می باشد ، 2 تا جهت تغذیه (مثبت و منفی) و تای دیگر جهت اعلام کننده normal close یا normalopen به دستگاه می باشند.پرسش و پاسخ

سیستم دزدگیر اماکن چگونه اعلام خطر میکند ؟

دزدگیر اماکن به چند روش میتواند اعلام خطر کند که این موضوع بستگی به مدل و امکانات دزدگیر دارد .
- اعلام خطر از طریق آژیر که در محل نصب دزدگیر در هنگام بروز خطر انجام می شود . این نوع اعلام خطر در کلیه مدل های دزدگیر اماکن وجود دارد .
- اعلام خطر از طریق تماس تلفنی با شماره ی تعریف شده در سیستم . این نوع اعلام خطر در دزدگیرهایی که دارای تلفن کننده با خط ثابت هستند وجود دارد .
- اعلام خطر از طریق تماس تلفنی و ارسال پیامک به شماره ی تعریف شده در سیستم . این نوع اعلام خطر در دزدگیرهایی که دارای تلفن کننده سیم کارتی هستند وجود دارد .

سیستم دزدگیر اماکن در هنگام قطع برق هم کار می کند ؟

بله ، دزدگیر اماکن دارای باطری می باشد که در هنگام قطع برق وارد مدار می شود .

آیا دزدگیر اماکن امکان کنترل از راه دور را دارد ؟

بله ، سیستم دزدگیر اماکن با توجه به مدل و امکانات امکان کنترل از راه دور را دارد .
- در سیستم هایی که دارای تلفن کننده تلفن ثابت هستند شما می توانید از طریق ارتباط تلفنی با دستگاه دزدگیر ، آن را خاموش یا روشن کنید .
- در سیستم هایی که درای تلفن کننده سیم کارتی هستند شما می توانید با ارسال پیامک به دزدگیر ، آن را خاموش یا روشن کنید .